Історія коледжу

Сторінки історії Дніпропетровського коледжу культури

Дніпропетровський коледж культури було започатковано у 1944 році як технікум політосвіти, який потім, у 1946 році, було перейменовано на технікум по підготовці культурно-освітніх працівників, що готував кадри для клубних закладів та масових бібліотек.

Його першим директором був П. Іваницький.

В 50-х рр. коледж знаходився на вул.Старогородня ( нині - район стадіону «Днепр - арена») у приміщенні середньої школи.

У серпні 1958 року Дніпропетровський технікум з підготовки культпросвітпрацівників отримав нову будівлю – на вул. Короленко, 22. На той момент у коледжі існувало 2 відділення: клубне( хоровики та режисери) та бібліотечне.

В 50-х рр. у коледжі працювали досвідчені педагоги: Гольдштейн Михайло Львович, Сачук Антон Ісакович, Сороколєтова Любов Павлівна, Полянкер Семен Миронович, Вдовиченко Марк Григорович, Гітін Леонід Маркович, Пічуріна Анна Іванівна, Арко Любов Самойлівна, Медведєва Алла Олександрівна, Прокопенко Віктор Федорович, Ліннікова Валентина Костянтинівна, Ільченко Олександр Петрович, Аксьонов Віктор Сергійович, Гуцан Олена Олександрівна, Дамаскін Василь Павлович, Хавкін Емануіл Аронович, Яковлєва Лідія Миколаївна, Бродська Анна Олександрівна, Прищепа Надія Павлівна, Горбаченко Ніна Володимирівна, Бугай Андрій Федорович, Магдиш Олексій Романович, Зарайська Лілія МоісеІвна, Блоха Іван Омельянович, Чайка Катерина Григорівна, Макарова Євдокія Опанасівна, Бондарєв Іван Васильович, Кисленко Ніна Григорівна, Прокопенко Віктор Федорович, Коваль Марія Миколаївна.

02 вересня 1960 р. коледж переходить з двохрічного на чотирирічне навчання. В цей період відбулась реорганізація навчального закладу: клубне відділення розформувалось на окремі комісії:

  • хорова комісія
  • комісія режисури
  • народні інструменти
  • духові інструменти
  • музично-теоретична та фортепіанна комісія.

У 1960 році технікум став культурно-освітнім училищем, на денному і заочному відділах якого йшла підготовка керівників самодіяльних колективів, а також бібліотекарів.

З 1990 року на основі наказу Міністерства культури і мистецтв України навчальний заклад перейменовано в училище культури. В різний період його очолювали директори І.О.Блоха, І.М. Сіленко, М.Є.Земляний, М.Т.Вербицький, Б.С. Сільченко, Таран Є.І, Рижов В.В..

Зараз Дніпропетровський коледж культури знаходиться на головній магістралі міста – проспекті пр. Д. Яворницького, 47 у красивій будівлі ХІХ ст., як і подобає такому закладу. Очолює коледж Роман Іванович Лимарь.