Історична довідка

Дмитро Степанович СкоробогатовУ 1901-1903 рр.. видатний архітектор, уродженець Катеринославу, Дмитро Степанович Скоробогатов створив одну з кращих архітектурних будівель в місті. За зразком міських ратуш в Західній Європі зодчий спроектував будівлю, де розмістилися органи міського самоврядування Катеринослава - Міська Дума і Управа (аналог сучасних міськради та міськвиконкому). Це триповерхова будівля з високим цокольним поверхом, що виходить фасадом на Катерининський (зараз - Карла Маркса) проспект у місці, де починається крутий підйом на Соборну гору.

Приступаючи до проектування будівлі Думи, Скоробогатов вирішував три складних завдання. По-перше, будівля повинна була стати новою архітектурною домінантою району та міста. По-друге, Міська Дума повинна була стати новим архітектурним шедевром, але не "казарменого класицизму" епохи Миколи I, де головною "родзинкою" була помітна звідусіль каланча, а шедевром нової епохи - "золотого століття" Катеринослава, епохи заводів і трамваїв. І, нарешті, третє завдання - зодчому належало вписати будівлю в складний ландшафт на стику пагорба і низинної частини.Міська Дума

Скоробогатов відмінно вирішив всі три завдання, продемонструвавши неабиякий архітектурний талант. Міська Дума на момент споруди стала найвищою цивільною будівлею Катеринослава (не рахуючи храмів і заводів). Будівлю увінчали шість шатрових веж з рельєфними металевими завершеннями, добре видимі ​​з далекої відстані. Будівля побудована в стилі "віденського ренесансу", рясно прикрашена архітектурним декором. Своїм силуетом воно нагадує забудову міст Центральної Європи. Скоробогатов вписав будівлю в рельєф за рахунок потужного цокольного поверху, де до революції розташовувався Міський банк.

Дмитру Скоробогатову вдалося створити виразний архітектурний символ "золотого століття" Катеринослава, міста, що перетворився на крупний промислово-фінансовий центр. Після встановлення Радянської влади, будівля Думи зберегла своє призначення - тут розмістилися міська рада та міськвиконком. У 1982 р. органи самоврядування зайняли нову будівлю на проспекті, і будівлю передали училищу культури.

Зараз будівля - пам'ятка архітектури національного значення. Тут ще зберігаються унікальні інтер'єри в стилі модерн - сходи і колишній зал засідань Міської Думи Катеринослава.

Освячення будинку училища архіпастирем - Високопреосвященнійшим Мітрополітом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм в 2010 році (посилання).