Лекція на тему «Перформативні практики і міжнародні театральні проекти»

На базі коледжу кульутри і мистецтв німецька перфомерка і театральна режисерка Юрі Бірте Андерсон (Yuri Birte Anderson) прочитала лекцію на тему «Перформативні практики і міжнародні театральні проекти».

Юрі Бірте Андерсон закінчила університет і школу драми в Англії і Німеччині. З 2012 року працює в незалежному експериментальному Театрі Theaterlabor Bielefeld (Білефельд, Німеччина). Вона -засновник театральної платформи International Theatre Ensembles , яка базується в Цюріху, Швейцарія.

Юрі розповіла студентам про міжнародні колаборації між театрами на прикладі адаптації п'єси-епопеї Карла Крауса «Останні дні людства», де вона виступила в ролі режисера. Світова прем'єра вистави відбулася в листопаді 2018 року в Leith Theatre в Единбурзі. Робота над створенням цієї вистави почалася в 2014 році, до процесу створення та участі в проекті були залучені Teatr A Part з Польщі, Plavo Pozoriste з Сербії, Smashing Times з Ірландії, Association Arsène з Франції, всесвітньо відома лондонська панк - кабаре група The Tiger Lillies , актори з Шотландії, Ірландії, Польщі, Німеччини, Франції, України та Сербії.

Наступна прем'єра відбудеться вже 8 і 9 червня в рамках театрального фестивалю International Performing Arts Festival A Part в місті Катовіце з онлайн трансляцією в Дніпро в рамках фестивалю сучасного мистецтва Конструкція.

Фото