Предметно-циклова комісія "Естрадно-циркового мистецтва"

Голова ПЦК – Калиновська Анна Василівна

Калиновська Анна ВасилівнаДніпропетровське училище культури у 2005 році здійснило перший набір студентів для підготовки фахівців зі спеціальності «Естрадно-циркове мистецтво».

На той час в училищі склався творчий колектив викладачів, з багатим досвідом роботи: головний режисер Дніпропетровського цирку, заслужений діяч мистецтв Волошин М.Г., викладач класичного танцю, заслужена артистка УРСР Омельченко Т.М., головний балетмейстер Дніпропетровського цирку Коваленко С.В., викладач циркових жанрів, артист цирку Цитко О.О., викладач вищої категорії, заслужений працівник культури України Гелун Л.І., артист цирку Гуменюк В.І.

Наявність висококваліфікованих викладачів надала можливість запропонувати якісні умови для підготовки фахівців у галузі «Естрадно-циркове мистецтво», які на рівних умовах з випускниками будь-якого іншого навчального закладу такого ж рівня могли б продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах України ІІІ - IV рівня акредитації на денній або заочній формі навчання та екстернату.

Основною освітньою та виховною метою спеціальності “Естрадно-циркове мистецтво” є:Естрадно-циркове мистецтво

підготовка висококваліфікованих артистів цирку, керівників аматорського циркового колективу здатних об’єднувати у своїй творчій діяльності вміння та навички режисури і постановки циркового номеру;

 • виховання у майбутніх фахівців вміння орієнтуватися у сучасному просторі шоу-бізнесу;
 • гармонійне поєднання світових досягнень з традиціями, колоритом і особливостями вітчизняного естрадно-циркового мистецтва.

Випускники спеціальності “Естрадно-циркове мистецтво” спеціалізацій “Циркові жанри” та “Естрадний танець” отримують загальну середню освіту та вищу освіту на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста за кваліфікаціями:

 • артист цирку, керівник аматорського циркового колективу;
 • артист ансамблю естрадного танцю, керівник аматорського хореографічного колективу.

Предметно-циклова комісія "Естрадно-циркового мистецтва"Весь навчальний процес побудований на основі навчального плану за спеціалізаціями. Термін навчання 3 роки 10 місяців на базі базової загальної освіти. Підготовка молодших спеціалістів здійснюється у відповідності до державних стандартів освіти України, що дозволяє випускнику виконувати обов’язки фахівців згідно з вищевказаними кваліфікаціями

Головним завданням навчання по вихованню фахівця зі спеціальності “Естрадно-циркове мистецтво” є:

 • забезпечення набуття знань у галузі естрадно-циркового мистецтва;
 • розвиток особистості, індивідуальний підхід з метою формування власної неповторної манери володіння жанрами естрадно-циркового мистецтва;
 • створення всіх необхідних умов для розвитку та відродження традицій естрадно-циркового мистецтва;
 • підготовка молоді до самостійної мистецької, творчої діяльності;
 • застосовування сучасних методів викладання з урахуванням анатомічних і фізіологічних особливостей студента та його психології.

Предметно-циклова комісія "Естрадно-циркового мистецтва"Весь комплекс навчання та різнобічна підготовка, надає можливість молоді більш широко використовувати свої творчі здібності, а саме:

 • бути ведучим концерту та вільно спілкуватись з глядачем;
 • організовувати конкурси, фестивалі та засновувати власні творчі проекти;
 • керувати аматорським цирковим або хореографічним колективом;
 • вміти пропагувати кращі зразки вітчизняного та світового естрадно-циркового мистецтва.

Дисципліни на спеціальності «Естрадно-циркове мистецтво» викладають такі педагоги:

Калиновська Анна Василівна, Опанасенко Андрій Васильович, Цитко Олександр Олександрович, Мальцева Оксана Євгеніївна,Вінокурова Ольга Євгеніївна, Фоміна Тетяна Михайлівна, Жилка, Олександра Володимирівна, Коваленко Олена Сергіївна, Янкул Тетяна Миколаївна, Шабатько Віктор Іванович, Гуменюк Віктор Іванович, Білик Григорій Олександрович

Предметно-циклова комісія "Естрадно-циркового мистецтва"Створення всіх необхідних умов для розвитку творчої особистості дає можливість постійно розширювати концертно-виконавську практику студентів. Це:

 • концертні виїзди «Будуємо Дніпропетровщину»;
 • міські та обласні концертно-мистецькі проекти;
 • участь у Всеукраїнському фестивалі «Яскрава арена»;
 • телевізійне шоу «Танцюють всі» та «Україна має талант»;
 • участь у Міжнародних фестивалях та конкурсах сучасного танцю.

Після закінчення періоду навчання в училищі випускників спеціальності «Естрадно-циркові жанри» запрошують працювати не тільки в естрадно-циркові колективи України, а і за кордон.

Так, з першого випуску 2009 року майже всі випускники працюють за межами України у закордонних шоу-колективах та циркових програмах:

Шаліхман Г. - Китай, Ниживенко О. - Іспанія, Гінкул О. - Італія, Ужва Г. - Турція.

Більшість випускників продовжують підвищувати рівень майстерності в учбових закладах , прагнучи досягти вищої якості у розвитку особистих досягнень.